GingerBread Boy

by | Nov 22, 2017 | Lifestyle | 1 comment

Světýlka, čokoládová prasátka, ověšené stromky, koledy a Starbucks kelímky s mašlemi. Vánoce jsou zase tady. Ono tedy, tohle všechno, už je tady skoro měsíc, haha…

S přáteli máme zvyk, že trávíme společně neděle. Většinou to jsou brunche, ať už to v létě byly pikniky, a nebo jsme vybrali nějakou restauraci. Někdy i zůstáváme doma a společně vaříme. Teď jsme se rozhodli, že budeme péct perníčky.

Já normálně cukroví nepeču, pěkně si počkám, až přijedu domů k hotovému, klasika. Asi před třemi lety jsem se pokoušel sám péct linecké. Všechno šlo celkem fajn, nepřipekl jsem, chutnaly dobře. Ale tak nějak nedržely pohromadě.

Což tenhle problém s perníčky teď už nebyl. Naopak! Byli příjemně křupavé až tvrdé. ..půlka hned ubyla…

A k tomu jsme dělali i domácí vaječňák. Ehm, já tak úplně vlastně ne. Ani jsem se dvakrát na židli neotočil a už se nechával chladit. Trošku nechápu ty hrdé hlášky “letos dělám domácí vaječňák”, vždyť je to rychlejší vyrobit doma, než dojít do Albiče a koupit ho tam. Tím tuhle věc nechci shazovat, ale myslel jsem, že je to náročnější proces, když je to takový highlight. Takové moje malé nedělní prozření.

Asi vám recepty dávat nebudu, protože stejně každá rodina má ten svůj babičkovský recept. Ale kdyby i tak, je někdo chtěl, pište do komentářů.

A co jsem tím vlastně chtěl říct?

Vánoční masírka začíná snad každým rokem dřív a dřív. Hodně lidem to vadí, mně vlastně ještě vloni taky. Ale vlastně proč se tomu bránit. Dostáváme tak víc času na naše tradice, které se třeba i dostávájí do pozadí.

Cukroví nemusí být o tom, že babičky a mamky o samotě pečou do noci, aby o Svátcích bylo co na stole. Pečení cukroví je skvělá příležitost trávit více času s rodinou, s přáteli. O tom Vánoce jsou, být s lidmi, které máme rádi.

A není to jen cukroví. Mluvím třeba i o prostojených večerech v zimě se svařákem v ruce. Mrznete, ani třeba nemáte moc svařák rádi stejně jako já, ale prostě jste tam a užíváte si to.

Co víc? Konečně přichází doba, kdy trdelník dostává tu opravdovou chuť. Takže?

 

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady.

Cítíš tu kouzlo, Vánoce kolem nás….

la la la

Dál už to znáte z instastories.

1 Comment

  1. Reawsnaf

    I do not even know how I finished up right here, but I believed this publish was once great. I don’t know who you are but certainly you’re going to a famous blogger for those who are not already 😉 Cheers!

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *