O zdraví.

by | Oct 29, 2018 | Lifestyle, Other | 0 comments

Všude samý protein. Teď jsem koukal, že už i dělá mlékárna nové proteinové mléko. Proteinové chipsy, proteinová snickerska, proteinová pizza, proteinová voda. Neříkám, že tyhle makro suplementace nejsou důležité pro tělo a především pro sportovně aktivní lidi, to zas tělo potřebuje pro růst atd. Ale kam mířím? Zapomínáme na mikro doplňky stravy.

Pro správnou funkci našeho organismu potřebujeme všechny vitamíny, minerály, stopové prvky. Bez těchto látek se neobejdeme. Vím, že tohle slyšíme ze všech stran a už to může být dost otravný. Ale poslouchejte, vyváženou stravu prostě potřebujeme, tečka.

Nejlepší je samozřejmě jíst tak, že tělu nic nechybí. Ale to v dnešní době plné náhražek nejde nejlépe. A nebo si dost musíte připlatit, abyste dostali požadovanou kvalitu. Rád bych vám ukázal, které doplňky stravy beru já.

Rybí tuk

Uf! Myslím, že budu mluvit za nás všechny, co museli jako malí přistoupit každý večer k mamce držící v ruce na obří lžíci rybí tuk. “Davídku, vždyť to tak hrozný není a budeš zdravý a krásný,” jezinka/mamka slibovala. Jako asi to fakt zabralo. Ale do krásy růst chceme i teď.

Naštěstí už dělají rybí tuk v kapslích, kde chuť ryby není cítit. Já používám OmegaMarine Forte+. Doplní mi to všechny potřebné nenasycené omega kyseliny (3,6,7,9). Jo a jestli budete zkoušet kapsli rozkousnout, abyste zjistili, jestli rybí tuk chutná pořád stejně. Tak pořád chutná stejně hnusně. Vyzkoušel jsem to za vás. Nemáte zač.

Lavita

Tohle je fakt pecka. Lavita je výtažek vyrobený asi ze 70 přírodních surovin. Je to láhev s koncentrátem, který si každý den rozmícháte s vodou. Takový zdravý shot. Lavita je plná vitamínů, minerálů a stopových prvků. Obsahuje takřka všechno v optimálním poměru potřebném pro naše tělo. Lavita má vliv na hubnutí, oči, vlasy, kůži, kardiovaskulární systém, plodnost, svaly, imunitní systém, látkovou výměnu, výkonnost, vitalitu atd.

Samozřejmě si nedáte jeden shot a hned se budete cítit jak po elixírů mládí. Lavita má 3 měsíční kůru, což dává smysl, protože velká část buněk v těle se během 3 měsíců alespoň jednou obnoví. Já ji používám zhruba od začátku léta. A jak se cítím? Jednoduše dobře.

Nejvíc se dozvíte přímo na jejich webu LAVITA.

 

Hlíva ústřičná

Houby nejím. Ale tuhle jo. V tabletkách. Hlívu zobu hlavně na podporu imunity. Je to dobrá prevence proti infekčním, zánětlivým, virovým, bakteriálním, plísňovým a ekzematickým onemocněním.

Také ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Teď beru tabletky od Dr. Maxe a výrobce střídám. Ale pozor, občas mi je po tom špatně až na zvracení.

 

Tak to by asi bylo všechno z jednodílného seriálu David lékárník.

A jen na závěr bych ještě chtěl dodat jedno moudro, co mi mamka vždycky říká. Na co máš chuť, to tvé tělo potřebuje. To si pamatuju nejvíc z dětství, když jsem byl třeba nemocný a doktorka mi nastavila nějakou dietu, ale já prostě na to něco zakázaného dostal chuť, mamka mi dovolila trošku si dát, protože tělo si o nějakou tu látku řeklo.

No a například když máte chuť třeba na chipsy, tělo potřebuje nějaké minerály.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *