This is Sparta!

by | Feb 8, 2018 | Fitness, Lifestyle | 0 comments

Když se mě kamarád zeptal, jestli nepoběžím Spartan Race, tak hádejte, co se mi asi tak honilo hlavou… ‘běhat v bahně, brodit se řekou, lézt přes překážky, modřiny, škrábance, zničené oblečení, zlomeniny, krev, špína, zápal plic, smrt’ … Jasně, to je přesně to, co chci. <ironie>

Ale nějak mě ta myšlenka asi nadchla a přišel jsem zpátky, že zkusím Sprint. Čtyři kilometry, pár překážek, léto, hezké počasí. TO DÁM! Jako že se David, Reebok ambasador, jmenuju!

Reebok Spartan Race Sprint Litovel

Mělo to dvě části, první část běžecká s pár překážkami, podlez, přelez, přeskoč, přeplavej. To celkem uteklo, bylo pár křečí v lýtku ale vlastně fajn.

Ta pravá sranda čekala na konci, tedy druhá část a to překážková. Jedna překážka za druhou. Ručkuj, šplhej, vytáhni, ponoř se, válej se v bahně, skoč přes oheň, atd. Tohle byla fakt super část, s Pepčou jsme neběželi na čas, ale chtěli jsme si to užít.. Takže byla i bitka v bahně, což je jasné, kdo vyhrál #jáne. Taky skluzy v bahně nebo jsme skákali do vody několikrát kvůli fotce. Haha prostě Sartan rules.

Sprint je pecka. Takže celej rozjařenej jsem se hned přihlásil na BEAST do Liberce na podzim. No přihlásil jsem se, aniž bych se pořádně podíval, co to je. Klasika. Beast se začal pomalu blížit a já se začínal postupně dozvídat, co mě vlastně čeká. No čtěte dál.

Reebok Spartan Race BEAST Liberec

Přijeli jsme samozřejmě pozdě, takže jsme běželi poslední rozběh. Už na startu byla celkem zima. Asi tak 10°C. Skoro hned po startu jsme museli přeplavat řeku. Pamatujete si tu scénu na konci Titanicu, jak se Jack a Rose klepou na té ledové kře? No tak to jsem byl já, jen bez té ledové kry a v řece. Asi #lowcost film.

Človek vyleze a má si zapamatovat asi 10 místný kód a přeplavat řeku zpátky a znovu zažívat to, že se mu svírá celý hrudník a nemůže se nadechnout.

Vykoupaní běžíme dál. Po celkem dlouhé době běžíme takhle dolů a najednou se proti nám vracejí běžci s total vyděšenými výrazy. Tak se ptáme, co byly za startovní vlnu, prý 8:00! Chápete? My vyběhli ve 12:00, už asi 2 hodiny běželi a vlna 8:00, podle trikotů elitní běžci, ještě pořád běží? Moc hezký.

Sbíháme k malé řece a u koryta je v bahně hozená taková ta žlutá americká pláštěnka a u toho dětská holínka a hned u toho most nad řekou s malým kruhovým tunelem, kterým jsme museli v temnotě prolézt. Víte na co narážím? V té době byl v kinech film TO!

Celý tenhle úsek bylo zahřátí před výběhem na Ještěd. Byl to dlouhý a náročný běžecký úsek po sjezdovkách s různými překážkami. Asi v půlce začalo silně pršet. V dešti jsme dostali asi 30 kilovej pytel s pískem a museli vyjít černou sjezdovku a zas zpátky. Hodně dobře to klouzalo.

Také jsme vyšli skokanský můstek nahoru a dolů. Růzeně lezli všude možně, přelézali, šplhali, všechno od ledového bláta. Nosili klády. Top bylo, že jsme museli zmrzlýma rukama naplnit kýbl hodně hrubým štěrkem, což dost bolelo a nést to určitý okruh.

Asi poslední hodinu, kdy už bylo šero, slejvák, zmrzlý na kost, křeče v nohách, unavený, jsem měl jen jednu myšlenku – doběhnout a přežít.

Cíl! Svléknout, omýt se pod hadicí s ledovou vodou, polonahý v dešti dojít k autu a domů! Klepal jsem se jak ratlík. Znáte tu scénu, jak v Kokosech na sněhu vyleze Sanko ze zmrzlinového auta a ulomí si zmrzlý dred? Já si takhle lámal kousky těla.

Sprint byla hodinová zábava, Beast sáhnutí na dno.

Suma sumárum, bylo to vlastně super! Skvělá zkušenost, dobrodružství a zážitek. Každý ať už větší nebo menší sporťák by si to měl zkusit. Zjistíte, jak jste na tom fyzicky i psychicky. Jen doporučuju běžet s někým, ať si máte s kým pomáhat, podporovat a povídat.

A by the way skoro žádný zápal plic, modřiny ani odřeniny. I oblečení přežilo haha

Takže Spartani, kdo se letos chystá?

www.reebok.cz

www.spartan-race.cz

(Všechny fotky jsou ze Spartan Race SPRINT Litovel, na Beastu mi byla taková zima, že mě nešlo vyfotit)

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *