Volím, tedy jsem.

by | Jan 15, 2018 | Lifestyle | 0 comments

Dlouho jsem přemýšlel, jestli na toto téma budu psát. Úplně se o politiku nezajímám, nebaví mě to. Ale jak poslouchám a pozoruju všechno dění kolem voleb… To snad i batolata, u kterých je střed zájmu dudlánek, musí zarážet, jak lidé nechají sebou manipulovat a věří všemu, co jim kdo řekne.

‘Volím HO, protože je proti imigraci.’ Olalá! Tak jasně, že nikdo nechce, aby se z naší země stala kolébka všech imigrantů. Ale to, že někdo proti není a naopak tomu chce pomoct, to je slovo hodné hrdiny. Je lehké říct ne, nechat problém jiným, nechat lidi trápit a umírat. Ale co raději pomáhat. Když chcete problém vyřešit, vždy je nutné se zaměřit na příčinu.

Proč lidé emigrují? Proč nechtějí zůstat ve své zemi? Může to být nebezpečí. Tak posilme obranu. Může to být hlad a žízeň. Tak budujme studny a pole. Mohou to být různé epidemie. Tak zlepšeme hygienu a zdravotnictví. Tohle všechno síla Evropské unie nebo třeba OSN dokáže. Ale to nesmíme být populisti. A hlásat to, co lid slyšet chce. A poslední věc. Snad nečekáte, že pokud bude prezident otevřený imigrantům, tak tu budou hned transportní vagóny plných lidí.

 

Vystoupit z Evropské unie? Blázníte?! První ekonomická krize nebo nedejbože válka a jsme totálně v háji. Sami, opuštěni.

Urážení, vyhrožování, vyprávění úchyláckých vtípků, kouření tam, kde je to jinak zakázáno, zastrašování, vysmívání se, vyvalování se nahý v nafukovacím člunu. Tahle spojení by neměla být synonymy hlavy státu.

Nezapomeňme, že jedním z hlavních úkolů prezidenta je reprezentovat. Ehm. Přijít k odemykání korunovačních klenotů opilý, že se neudrží na svých nohách, / ne, viróza vypadá jinak / tak to o něčem vypovídá. Připouštím, že patříme mezi světovou jedničku v požívání alkoholu, ale prezident by tuto přednost promovat neměl.

Mladí nevolí! To je taky kámen úrazu. Ale dost často je to způsobeno tím, že studenti jsou většinou daleko od domovů. A kvůli vyřízení voličského průkazu se jim nechce jezdit domů. Chápu! Jedna návštěva pošty a je to. Tady najdete návod. https://www.info.cz/volicsky-prukaz

Ještě jednou. Prosím, hecněme se a pojďme volit i do druhého kola.

By the way kdyby byla teď ta aféra zdražení másla a někdo z kandidátů měl ve volební masírce ‘máslo všem zdarma’, tak vyhraje.

Poslední message – nebuďme krátkozrací.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *